Tere tulemast !  Welcome! 

Ülo Kangur'i  koduleht 

Mägedest paremad on mäed, kus pole veel olnud!

Tervitus teile, head välis-Eesti lugejad

Tervitan oma lugejaid Kesk-Inglismaal, Moskvas, Oulus (Soome), Münchenis (Saksamaal), Kesk-USA-s, USA läänerannikul Kirklandis ja mujal. Mainitud on minu eilse päeva lugejad. 

Ma vaatan regulaarselt tagasisidet oma veebi statistika klahvi alt. Hea oleks kui te mulle kirjutaks oma elust. Võib nii eesti kui inglise keeles....

Seniks aga kirjutan teile tänasest päevast Eestis Muuga aedlinnas Tallinna lähistel, kus ma elan. Öö oli suhteliselt rahutu. Üha tugevnev tuul ja lumetuisk vingusid maja lähedastes puudes. Ja plaksutas üht poollahtist maja valgest vooderplastist kattematerjali tükki. Tõusin kell 6.25 voodist ja läksin õue. Kiirelt alustasin oma sõiduauto lumehangest väljakaevamist. Lund oli mõnikümmend sentimeetrit kuni pool meetrit hangede kohal. Kas abikaasa Sirje pääseb siit hoovist välja ja veel autoga piki külateed 300 meetrit Muuga aedlinna autobussi ringile?  Selles on küsimus. Tuleb kindlasti jõuda Tallinna Pelgulinna haiglasse tööle.

 Paarkümmend minutit tööd lumelabidaga .... ja juba hakkas üks naabriauto samas suunas liikuma. Ja sai õnnelikult hangedest läbi autobussi teele! .Meil nii hästi ei läinud. Tuli paar korda tagurdada ja siis hooga läbi pehme lumehange... ka peateele, kus oli juba tunduvalt kergem sõita... Läbi Kloostrimetsa Piritale ja Tallinna kesklinna suunas läks päris libedalt. Tee oli juba osaliselt lahti aetud või liikusid sahk-autod meie kõrval....

Eestis oli täna selle lumetuisu tõttu kriisiolukord. Auto-, rongi- ja lennuliiklus oli tõsiselt häiritud. Näiteks Ida-Virumaal Tallinna- Narva maanteel jäi Padaorgu pooltuhat inimest autodesse, bussidesse ja rekadesse lumevangi. Seal kattis maanteed kuni poolteise meetrine lumekiht, millest tavaliste sahkautodega juba läbi ei murra... Appi tulid päästjad ja sõjamehed oma rasketehnikaga. Ja tööd jätkuvad veel paar päeva kindlasti.

Aga ühiselt koos teeme eeloleval nädalavahetusel lumekoristustalguid. Need toimuvad Harjumaal, Tallinna paljudes linnaosades ja muidugi Ida-Virumaal, Kohtla-Järve lähistel. Loodan et talgutöö kõrvalt jääb aega ka Pirita-Kloostrimetsa terviserajale suusatama minna. Paksu lumega talve rõõmusid peab ju ikka nautima!

                 Ülo Kangur, 10.detsembril 2010

 

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: