Tere tulemast !  Welcome! 

Ülo Kangur'i  koduleht 

Mägedest paremad on mäed, kus pole veel olnud!

Harju Matkaklubi matka-aasta kokkuvõte Joaveski rahvamajas

Harju matkarahvas kogunes Joaveski rahvamajja 15... 16.novembril et teha möödunud matka-aastast kokkuvõte. Jüri Lusiku pilte vaata albumis 'Joaveski 2014' http://picasaweb.google.com/ylo.kangur/

Laupäev 15. november

Üle poolesaja matkaja kogunes Joaveski rahvamajja, mis valmis umbes aasta tagasi Euroliidu toel. Toetajate hulgas oli ka paari kilomeetri kaugusel elav Hundiaugu peremees Edgar. Rahvamaja on tõesti väga ilus hubane. Lisaks rahvamajale paikneb siin hoones veel raamatukogu. Matkajaile on mõnus et rahvamaja pööningul saab magamiskottidega ööbida. Alla panna on ka mõned madratsid.


Joaveski kunagise papivabriku klubihoone asemele ning samades mõõtudes on kerkinud uhiuus rahvamaja, mis asub ASile Raju kuuluval Kanali kinnistul.

AS Raju on andnud rahvamajaga kinnistu MTÜle Joaveski Küla kümneks aastaks rendile, kuni aastani 2020.

MTÜ Joaveski Küla sai ehituseks toetust Eesti maaelu arengukava meetme 3.2 „Külade uuendamine ja arendamine” kahest voorust kokku ligi 120 000 eurot.

 Ürituse juht Maie korraldas asju kiirelt ja asjalikult. Iga-aastase fotovõistluse uued pildid said kiirelt üles. Sel aastal kogunes neid 60 pilti. Žürii tegi oma valikud paar päeva varem, nüüd sai igaüks oma 3 parimat paika panna. Kokkutulnuid tervitas rahvamaja peremees.

Klubi president Jüri tegi kokkuvõtte lõppenud matka-aastast. Tegemisi oli nii Eestimaal kui ka kaugemal. Nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas.

Kaugmatkadest rääkisid :  matkareiside proff Tõnis Puss – Bulgaaria   jalgrattamatkast, Jaan Kiviall jalgrattamatkast Austrias, Imbi Kõiv perematkast Iirimaal, Eesti mõisadest Taimi Viidna, Peruu vihmametsade matkast Paavo Helde, Iraani mägimatkast Andres Rootalu. 

Püreneede Aragoni mägimatkast  ja matkaõppest rääkis siinkirjutanu.   Veel on vabu kohti matkakursusel, kuhu oodatakse matkahuvilisi.                           

Kokkutulek jätkus: 19 – õhtusöök, 20 – tants kahemehe bändi saatel, 21 – võistluspiltide vaatamine, autasustamine.

Kõrvalolev Ats Alviste pilt võitis 1. koha

rubriigis 'Inimene ja matk'.Pühapäeval Kl 9 – hommikusöök ja kl 10 – jalgsimatk Nõmmeveskilt Vasaristile.

Ilusaid ja ohutuid matku uuel aastal, okas päkka!

Kommentaarid puuduvad

Lisa kommentaar

Email again: